ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Dąbrówno
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Zamówienia publiczne do 130 000 zł

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Przeprowadzenie kompleksowej usługi w zakresie zorganizowania i przeszkolenia podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrównie.

Informacja ogłoszona dnia 2011-04-13 10:26:34 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne, informacja należąca do archiwum

Akapit nr 1 - brak tytułu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Dąbrównie
ul. Agrestowa 2, 14-120 Dąbrówno
ZAPYTANIE OFERTOWE
Zapraszam Państwa do złożenia oferty celem udzielenia zamówienia na podstawie art. 4 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010r. nr 113, poz. 759 z póź. zmianami) na: Przeprowadzenie kompleksowej usługi w zakresie zorganizowania i przeszkolenia podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrównie.
Rodzaj zamówienia: usługa
1. Zamawiający: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrównie z siedzibą
14-120 Dąbrówno, ul. Agrestowa 2.
2. Przedmiot zamówienia: Przeprowadzenie kompleksowej usługi w zakresie zorganizowania i przeszkolenia podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrównie.
Zakres zamówienia obejmuje:
Aktywną integrację realizowaną w ramach Kontraktów Socjalnych (KS) wobec 22 osób i Programu Aktywności Lokalnej (PAL) wobec 11 osób.
Zamawiający wymaga, aby zajęcia były prowadzone przez: doradcę zawodowego, psychologa, terapeutę, socjologa, kosmetyczkę, fryzjera, trenera sportowego, instruktora pierwszej pomocy i jego pomocnika, specjalistę od BHP i P.POŻ. z doświadczeniem
w ratownictwie- w dni powszednie, wyjątkowo w soboty w dogodnych godzinach umożliwiających szeroki udział w zajęciach.
Kontakty socjalne muszą zostać zrealizowane poprzez następujące instrumenty aktywizacji:
a) zawodową- obejmującą grupowe (8h- 2 dni po 4h) i indywidualne doradztwo zawodowe (IPD- 2h/osobę- 22 osoby x 2h= 44h). Celem zadań jest odkrycie przez uczestników swoich umiejętności i atutów zawodowych, poznanie metod poszukiwania pracy, nabycie umiejętności przygotowania dokumentów, poznanie form prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. W ramach IPD uczestnicy określą i zaplanują ścieżkę własnego rozwoju zawodowego.
b) społeczną- obejmującą:
- trening umiejętności społecznych (8h- 2 dni po 8h), w tym zajęcia z równego traktowania kobiet i mężczyzn w społeczeństwie w tym w obszarze rynku pracy, integracji osób niepełnosprawnych, w relacjach rodzinnych. Uczestnicy nabędą wiedzę z kształtowania świadomości i przełamywania roli kobiet i mężczyzn
w społeczeństwie w szczególności ze względu na niepełnosprawność oraz kształtowania umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji rodzinnych.
- trening kreowania własnego wizerunku, w tym: zajęcia z zakresu komunikacji interpersonalnej i sztuki asertywności dla kobiet i mężczyzn (12h- 3 dni po 4h)- celem zajęć jest poznanie sposobów prowadzenia dialogu w kontaktach interpersonalnych, nabycie umiejętności pracy w grupie, nauka stosowania asertywnych sposobów zachowań, z wykorzystaniem takich narzędzi jak symulacja rozmów kwalifikacyjnych z potencjonalnymi pracodawcami. Ponadto, Wykonawca musi przewidzieć warsztaty dla kobiet z fryzjerką (12h- 2 dni po 6h) i kosmetyczką (6h- 1 dzień)- w ramach których uczestniczki zdobędą wiedzę o swoim wyglądzie
i potrzebach, aby zrozumieć, ze poprzez wygląd można być postrzeganym bardziej pozytywnie, nauczą się tworzyć własny wizerunek, wzmocnią poczucie własnej wartości.
c) zdrowotną, obejmującą:
- trening psychologiczny, w tym: grupowe zajęcia psychologiczne dla kobiet (8h- 2 dni po 4h)- obejmujące motywowanie do zmiany postawy życiowej, poprawę funkcjonowania w społeczeństwie. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić spotkanie (6h- 1 dzień) w poradni terapeutycznej w Ostródzie, gdzie uczestniczki spotkają się z innymi kobietami, których dotyka problem zagrożenia. Należy również przewidzieć- indywidualne zajęcia psychologiczne dla mężczyzn (2h/osoba- 4 osoby x 2h=8h)- w ramach zajęć należy rozpoznać własne problemy uczestników, poznać czynniki wyzwalające i sposoby radzenia sobie z uzależnieniem, poznać świadomość istoty przemocy w rodzinie, kształtować poczucie własnej wartości.
- trening umiejętności ruchowych, w tym: zajęcia „w zdrowym ciele zdrowy duch”-
(4h- 1 dzień)- należy zapoznać uczestników ze sposobami na aktywne spędzanie wolnego czasu, dbanie o własne zdrowie poprzez ruch, poznać uczestników z rolą aktywności ruchowej w umacnianiu sprawności psychicznej. Ponadto należy przewidzieć zajęcia ruchowe (12h- 6 dni po 2h), w tym: nornic walking i ćwiczenia ogólno-rozwojowe- które pozwolą poczuć wzrost siły, wyzwolić kreatywność, chęć do działania oraz będą przykładem aktywności ruchowej dla lokalnej społeczności.
Program Aktywności Lokalnej musi zostać zrealizowany poprzez następujące instrumenty aktywizacji:
a) zawodową- obejmującą grupowe doradztwo zawodowe (8h- 2 dni po 4h)- należy zapoznać uczestników z potrzebą mobilności, określa predyspozycje zawodowe przed decyzją o wyborze ścieżki zawodowej.
- zajęcia z zakresu prezentacji zawodu ratownika medycznego, strażaka (4h- 1 dzień)- należy zapoznać uczestników z charakterystyką zawodu (zadania i czynności, środowisko pracy, wymagania zawodu, kształcenie)
b) edukacyjną- w tym, zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy (12h- 3 dni po 4h)- uczestników należy zapoznać z etapami udzielania pierwszej pomocy, nauczyć oceniać stan poszkodowanego oraz postępowania w przypadku amputacji
i krwawienia, ran, krwotoków, oparzeń, złamań, braku oddechu, omdlenia, bólu w klatce piersiowej, zadławienia. Wykonawca powinien przewidzieć zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy nauczą się zmiany pozycji poszkodowanego, postępowania w przypadku urazu kręgosłupa i głowy itp., poznają „chwyt ratunkowy”
i nauczą się jak kontrolować funkcje życiowe.
c) społeczną , w tym: - zajęcia z zasad bezpieczeństwa (8h- 2 dni po 4h; nauka rozpoznania i oceny sytuacji zagrażających życiu oraz zdrowiu człowieka w różnych przypadkach poznają zasady zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zdobędą wiedzę
z wyposażenia apteczek pierwszej pomocy, poznają nazwy środków opatrunkowych;
-zajęcia przygotowujące do założenia koła PCK (1 dzień- 8h; należy przewidzieć wizytę studyjną w ZR PCK w Ostródzie podczas dni honorowego krwiodawstwa, zapoznać uczestników z celami i zadaniami koła PCK oraz procedurą zakładania koła PCK); -przedstawienie nabytych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy
w obecności lokalnej społeczności (1 dzień- 6h; prezentacja nabytych umiejętności- promocja idei reagowania w sytuacjach zagrożeń i niesienia pomocy na rzecz innych,
z wykorzystaniem zasobów technicznych OSP Dąbrówno i ZR PCK Ostróda- wóz strażacki, karetka, namioty PCK, fantomy)
Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia uczestnikom serwisu kawowego, poczęstunku, materiałów szkoleniowych oraz dojazdów.
Zajęcia muszą odbywać się na terenie Dąbrówna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-14.30, oprócz zajęć zaplanowanych jako wyjazdowe.
Dokumentacja realizowanych działań odbywać się musi między innymi za pomocą dzienników prowadzonych zajęć, imiennych list obecności, indywidualnych planów działań, rachunków i faktur poniesionych wydatków, itp. Każdy z uczestników programu musi otrzymać zaświadczenie o uczestnictwie w programie, które będzie zawierało logo projektu oraz wykaz tematów z liczbą zrealizowanych godzin.
3. Termin realizacji zamówienia: V.2011r.-XI.2011r., zgodnie z harmonogramem realizacji projektu.
4. Kryteria oceny ofert, wraz z opisem:
a) Cena- 80%
Ocena zostanie dokonana na podstawie wzoru:
cena oferty najkorzystniejszej / cena oferty ocenianej * 10 * 80%.
b) Doświadczenie wykonawcy- 20%
Ocenie podlegała będzie wykazana przez wykonawcę ilość przeprowadzonych usług szkoleniowych lub edukacyjnych, obejmujących grupę co najmniej 10 osób. Ocena zostanie dokonana na podstawie wzoru:
Ilość usług wykazanych w ofercie ocenianej / największa ilość usług wykazanych
w badanych ofertach * 10 * 20%.
5. Wykonawca musi wykazać, iż posiada zdolność do realizacji przedmiotu zamówienia na podstawie następujących dokumentów:
Warunek, jaki musi spełniać wykonawca Dokument, jaki musi złożyć wykonawca na potwierdzenie zdolności do realizacji przedmiotu zamówienia
Wykonawcę musi posiadać wiedzę
i doświadczenie w przeprowadzeniu usług szkoleniowych lub edukacyjnych, obejmujących grupę co najmniej 10 osób. Dokument potwierdzający należyte wykonanie realizowanych usług.
6. Sposób przygotowania oferty.
Ofertę sporządzić należy na załączonym druku „OFERTA” (zał. Nr 2).
Oferta winna być podpisana przez osobę upoważnioną.
Ofertę należy złożyć w formie: pisemnej
Na kopercie należy umieścić napis „Zapytanie ofertowe na Przeprowadzenie kompleksowej usługi w zakresie zorganizowania i przeszkolenia podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrównie”.
Ofertę złożyć można osobiście w siedzibie Zamawiającego (Biuro Koordynatora Projektu), lub pocztą.
7. Miejsce i termin złożenia oferty.
Ofertę złożyć należy do dnia 20.04.2011r. godz. 9:00.
8. Warunki po spełnieniu, których zostanie zawarta umowa z wykonawcą:
Wykonawca przed podpisaniem umowy, na wezwanie Zamawiającego zobowiązany jest do przedstawienia:
a) poświadczonej „za zgodność z oryginałem” kopii opłaconej polisy ubezpieczeniowej lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej
z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 40.000,00 PLN.
b) informacji na temat wykształcenia, doświadczenia i kwalifikacji osób, które będą prowadziły zajęcia, w szczególności: doradcy zawodowego, psychologa, terapeuty, socjologa, kosmetyczki, fryzjera, trenera sportowego, instruktora pierwszej pomocy
i jego pomocnika, specjalisty od BHP i P.POŻ. z doświadczeniem w ratownictwie.
Ponadto przed podpisaniem umowy Wykonawca, zobowiązany jest do wskazania sali dydaktycznej na terenie Dąbrówna, w której będą odbywały się zajęcia.
9. Istotne postanowienia umowy:
a) Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, zgodnej z przedmiotem zamówienia.
b) W terminie 10 dni od podpisania umowy, Wykonawca zobowiązany jest przygotować
i przedstawić Zamawiającemu Program Zajęć. Program Zajęć musi zawierać wyszczególnienie ilości godzin w blokach tematycznych oraz ilość godzin jednostek tematycznych każdego bloku, opis zastosowanej metodyki i formy prowadzenia zajęć (np. wykład, ćwiczenia, itp.), cele realizowanych zajęć, opis wiadomości i umiejętności jakie zdobędą uczestnicy zajęć. Ponadto Program Zajęć musi zawierać koncepcję realizacji programu, w tym: opis i wyszczególnienie parametrów technicznych
i ilościowych wykorzystywanego sprzętu, urządzeń, materiałów dydaktycznych
i biurowych, pomocy naukowych przeznaczonych do realizacji zajęć, harmonogramu realizacji zajęć (daty rozpoczęcia i zakończenia programu i odbywania się zajęć, ilość godzin trwania zajęć w poszczególnych dniach z podaniem tematu zajęć i osoby, która w danym dniu będzie prowadzić zajęcia, miejsca, gdzie będą odbywać się zajęcia,
w jakich godzinach i jak długo będą trwały przerwy, sposobu dokumentowania realizowanego programu i dokumentowania finansowania realizowanej usługi, ilości grup dydaktycznych i ich wielkości w jakich będą odbywać się zajęcia, sposobu realizacji usługi cateringowej wraz z wskazaniem dostawcy ciepłych posiłków oraz wzory indywidualnych planów działania, zaświadczeń i certyfikatów jakie otrzymają absolwenci programu, itp.
10. Informacje dodatkowe, w tym o dofinansowaniu ze środków pochodzących z budżetu UE:
a) Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
b) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany lub odwołania niniejszego zapytania ofertowego oraz warunków określonych dla niniejszego zapytania ofertowego.
c) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamknięcia niniejszego zapytania ofertowego bez dokonania wyboru którejkolwiek ze złożonych ofert.
d) Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
e) Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną.
f) Wykonawca zobowiązany jest do złożenia w ofercie- kalkulacji kosztów realizacji usługi, zawierającej wyszczególnienie wszystkich pozycji które tworzą cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia.
g) Do zapytania ofertowego załączono formularz ofertowy (zał. nr 1) oraz harmonogram realizacji projektu (zał. nr 2)
13.04.2011r. Karol Żurański
(data, podpis osoby prowadzącej sprawę)

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy w Dąbrównie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Artur Żyłka
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2011-04-13
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Irena Podolak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2011-04-13 10:20:48
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2011-04-13 10:26:34
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2012-05-25 14:41:28
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
814 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony