ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Dąbrówno
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ekran szczegółów informacji

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Decyzja umarzająca postępowanie w sprawie omawianego przedsięwzięcia pn. budowie Fermy Drobiu Gardyny o łącznej ilości stanowisk chowu brojlerów kurzych w wysokości 1 253 000 szt., tj. 5 012 DJP, zlokalizowanej w miejscowości Gardyny, gmina Dąbrówno, powiat Ostródzki, na działce nr. ew. 92/32

Informacja ogłoszona dnia 2019-07-31 11:33:52 przez Paweł Gardecki

Akapit nr 1 - brak tytułu

Dąbrówno, 30.07.2019 r.
ROŚ.6220.10.2018                                                                 
DECYZJA
umarzająca postępowanie
            Działając na podstawie art. 105 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2096 z późn. zm.)
 
Postanawiam
umorzyć w całości postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na: budowie Fermy Drobiu Gardyny o łącznej ilości stanowisk chowu brojlerów kurzych w wysokości 1 253 000 szt., tj. 5 012 DJP, zlokalizowanej w miejscowości Gardyny, gmina Dąbrówno, powiat ostródzki, na działce nr ew. 92/32.
 
UZASADNIENIE
           
W dniu 7 stycznia 2019 r. na wniosek Inwestora – Pana Andrzeja Śliwińskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Ferma Drobiu Andrzej Śliwiński, ul. Siemiątkowskiego 20, 06-540 Radzanów, reprezentowanego przez Panią Agnieszkę Jagodzińską z dnia 11.12.2018 r. (wpływ do tut. Urzędu 20.12.2018 r.) zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na: budowie Fermy Drobiu Gardyny o łącznej ilości stanowisk chowu brojlerów kurzych w wysokości 1 253 000 szt., tj. 5 012 DJP, zlokalizowanej w miejscowości Gardyny, gmina Dąbrówno, powiat ostródzki, na działce nr ew. 92/32. Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko został przedłożony wraz z wnioskiem w dniu                          20 grudnia 2018 r.
            Zgodnie z art. 79 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji
o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2081 z późn. zm.), niniejsze postępowanie jest prowadzone z udziałem społeczeństwa.
W związku  z wnioskiem z dnia 26.06.2019 r. (wpływ do tut. Urzędu 01.07.2019 r.) pełnomocnika Inwestora z prośbą o zawieszenie postępowania dla omawianego przedsięwzięcia z powodu przeprowadzenia ponownej analizy wariantowości przedsięwzięcia – Wójt Gminy Dąbrówno postanowieniem z dnia 04.07.2019 r., znak: ROŚ.6220.10.2018 zawiesił postępowanie w przedmiotowej sprawie do czasu przedłożenia ponownej analizy wariantowości przedsięwzięcia.
            W dniu 23.07.2019 r. do tut. Urzędu wpłynęło pismo pełnomocnika Inwestora z prośbą
o wycofanie złożonego w dniu 20 grudnia 2018 r. wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla omawianego przedsięwzięcia, dlatego też niniejsze postępowanie stało się
w całości bezprzedmiotowe i zachodzi konieczność jego umorzenia zgodnie z art. 105 § 1 k.p.a., który stanowi, że gdy postępowanie z jakiejkolwiek przyczyny stało się bezprzedmiotowe w całości albo w części, organ administracji publicznej wydaje decyzję o umorzeniu postępowania odpowiednio w całości albo w części.
            Wycofanie wniosku przez inwestora o wydanie decyzji oznacza, że nie jest zainteresowany kontynuacją postępowania i uzyskaniem merytorycznego załatwienia sprawy w drodze decyzji.
W przypadku postępowań prowadzonych tylko na wniosek, cofnięcie wniosku oznacza, że organ administracji publicznej traci kompetencję do dalszego prowadzenia postępowania w celu konkretyzacji praw i obowiązków, a postępowanie administracyjne staje się w całości bezprzedmiotowe i powinno zostać umorzone na podstawie art. 105 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2096 z późn. zm.), ponieważ brak jest podstaw prawnych i faktycznych do merytorycznego rozpatrzenia sprawy. Należy podkreślić, że art. 105 § 1 k.p.a. przewiduje tzw. obiektywną bezprzedmiotowość postępowania administracyjnego i nie może być interpretowany rozszerzająco. Umorzenie postępowania w wypadku cofnięcia przez inwestora wniosku o wydanie decyzji nie jest uzależnione od zgody, czy braku sprzeciwu stron niebędących wnioskodawcami, albowiem rezygnacja z realizacji inwestycji nie prowadzi do zmian w stanie istniejącym, a co za tym idzie nie wpływa na ich interes prawny.
            W konsekwencji powyższego, wycofanie wniosku powoduje, że niniejsze postępowanie administracyjne stało się bezprzedmiotowe i należało orzec jak w sentencji.
 
Pouczenie
 
Od niniejszej decyzji przysługuje stronom prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Elblągu za pośrednictwem Wójta Gminy Dąbrówno w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.
Ostateczność decyzji musi zostać potwierdzona przez organ wydający decyzję, poprzez zamieszczenie w niej klauzuli stwierdzającej ostateczność.
W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu administracji publicznej, który wydał decyzję. Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna, co oznacza, iż decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu i brak jest możliwości zaskarżenia decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Nie jest możliwe skutecznie cofnięcie oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania.
Jeżeli niniejsza decyzja została wydana z naruszeniem przepisów postępowania, a konieczny do wyjaśnienia zakres sprawy ma istotny wpływ na jej rozstrzygnięcie, na zgodny wniosek wszystkich stron zawarty w odwołaniu, organ odwoławczy przeprowadza postępowanie wyjaśniające w zakresie niezbędnym do rozstrzygnięcia sprawy. Organ odwoławczy przeprowadza postępowanie wyjaśniające także wówczas, gdy jedna ze stron zawarła w odwołaniu wniosek o przeprowadzenie przez organ odwoławczy postępowania wyjaśniającego w zakresie niezbędnym do rozstrzygnięcia sprawy, a pozostałe strony wyraziły na to zgodę w terminie 14 dni od dnia doręczenia im zawiadomienia wniesieniu odwołania, zawierającego wniosek o przeprowadzenie przez organ odwoławczy postępowania wyjaśniającego w zakresie niezbędnym do rozstrzygnięcia sprawy.
 
 
 
 
 
 
Otrzymują:
  1. Pełnomocnik
  2. Strony postępowania (wykaz stron w aktach sprawy),
 
Do wiadomości:
  1. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie, Wydział Spraw Terenowych I, ul. Wojska Polskiego 1, 82-300 Elbląg
  2. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostródzie, ul. Kościuszki 2, 14-100 Ostróda
  3. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie, ul. Zarzecze 13 B, 03-194 Warszawa
  4. Urząd Marszałkowski Województwa, Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1, 10-562, Olsztyn
  5. a/a.
 
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy w Dąbrównie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2019-07-30
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Ewa Budzich
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2019-07-31 11:32:30
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2019-07-31 11:33:52
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2019-07-31 11:33:52
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
308 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony