ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Dąbrówno
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Zamówienia publiczne

Pobierz dane XML Zamówienie publiczne: Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kompleksowej usługi zorganizowanie i przeszkolenia podopiecznych GOPS w DąbrównieDrukuj informację Zamówienie publiczne: Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kompleksowej usługi zorganizowanie i przeszkolenia podopiecznych GOPS w Dąbrównie

Szczegóły informacji

Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kompleksowej usługi zorganizowanie i przeszkolenia podopiecznych GOPS w Dąbrównie

Status: rozstrzygnięty

Tryb: nieograniczony

Rodzaj zamówienia: Usługi edukacyjne i szkoleniowe

Zamawiający: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrównie

Finansowanie: Środki własne

Nr UZP: ZP-1/2010

Termin składania ofert / wniosków: 2010-06-10 07:30:00

Termin otwarcia ofert / wniosków: 2010-06-10 08:00:00

Miejsce złożenia oferty: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrównie, ul. Agrestowa 2

Ogłoszono dnia: 2010-06-01 przez Hanna Lisewska

Treść:

Ogłoszenie o wszczęciu postępowania na udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego
Zamawiający
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrównie
14-120 Dąbrówno ul. Agrestowa 2
Fax 89 647-44-68
NIP 7411067914 REGON:004450480
strona internetowa, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://test.systemdobip.pl/dabrowno_gmina_wiejska
Tryb udzielania zamówienia publicznego
Przetarg nieograniczony na podstawie przepisów zawartych w Rozdziale 3 Oddział 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. nr 223 poz. 1655 z późn. zm).
Opis przedmiotu zamówienia
Kod CPV 80000000-4 – Usługi edukacyjne i szkoleniowe – przeprowadzenie kompleksowej usługi zorganizowanie i przeszkolenia podopiecznych GOPS w Dąbrównie w zakresie:
1. Kontraktów socjalnych, którymi zostaną objęte 22 osoby. Kontrakty muszą zostać zrealizowane poprzez:
(a) Aktywizację zawodową realizowaną w formie doradztwa zawodowego grupowego w wymiarze 12 godzin (realizacja w ciągu 2 dni po 6 godzin dziennie) i doradztwa zawodowego indywidualnego w wymiarze 2 godzin na osobę (łącznie 44 godziny). Celem aktywizacji jest poznanie przez uczestników procesów i tendencji zachodzących na rynku pracy, metod poszukiwania pracy, nabycie umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami, sporządzania dokumentów aplikacyjnych. W ramach aktywizacji zawodowej muszą także zostać opracowane indywidualne plany działania, które będą określać i planować ścieżkę własnego rozwoju zawodowego dla beneficjentów projektu (CPV 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego).
(b) Aktywizację zdrowotną realizowaną w formie 3 modułów w łącznym wymiarze 64 godzin. Pierwszy moduł musi obejmować grupową terapię z profilaktyki uzależnień w wymiarze 8 godzin (realizacja w ciągu 2 dni po 4 godzinny dziennie) i indywidualną terapię dla 6 mężczyzn w wymiarze 2 godzin na osobę (łącznie 12 godzin). Drugi moduł musi obejmować zajęcia relaksacyjno-ruchowe celem, których jest kształtowanie świadomości zdrowego spędzania czasu w formie 2 godzin zajęć teoretycznych oraz zajęć na basenie – 1 dzień 3 godziny. Trzeci moduł musi obejmować terapię psychologiczną, której celem jest poznanie przez uczestników projektu możliwości przeciwdziałania przemocy i agresji w rodzinie w formie zajęć grupowych dla kobiet i mężczyzn w wymiarze 8 godzin (realizacja w ciągu 2 dni po 4 godziny dziennie) i jednodniowych 4-godzinnych zajęć grupowych tylko dla mężczyzn oraz nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzowych w formie zajęć grupowych w wymiarze 12 godzin (realizowanych w ciągu 3 dni po 4 godziny dziennie), a także radzenia sobie ze stresem w formie zajęć grupowych w wymiarze 12 godzin (realizowanych w ciągu 3 dniu po 4 godziny dziennie) (CPV 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego).
(c) Aktywizację społeczną realizowaną w formie 4 modułów w łącznym wymiarze 56 godzin. Pierwszy moduł musi obejmować trening kreowania własnego wizerunku przeprowadzony w ramach 8-godzinnych zajęć teoretycznych (realizacja w ciągu 2 dni po 4 godziny dziennie) i ćwiczeń z interaktywną prezentacją w wymiarze 8 godzin (realizacja w ciągu 1 dnia). Uczestnicy muszą zdobyć wiedzę o swoim wyglądzie i potrzebach zmian, aby zrozumieć, że poprzez wygląd można być postrzeganym bardziej pozytywnie. Drugi moduł musi obejmować trening z zakresu komunikacji interpersonalnej, sztuki asertywności i poprawnego zachowania w wymiarze 12 godzin (realizowanych w ciągu 3 dni po 4 godziny dziennie) oraz jednodniową ośmiogodzinną wizytę studyjna obejmującą pokaz przygotowania stołu na rodzinne spotkania, zachowania się przy stole, która musi się odbyć w restauracji wysokiej kategorii i musi być prowadzona przez trenerów savoir-vivre. Trzeci moduł musi być realizowany w formie konsultacji prawnych z zakresu Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego oraz Cywilnego z aspektami praktycznego przygotowania dokumentów procesowych, w wymiarze 8 godzin (realizowanych w ciągu 2 dni po 4 godziny dziennie). Czwarty moduł musi obejmować trening z zakresu zapewnienia podstawowych potrzeb bytowych przeprowadzony w ramach zajęć grupowych teoretycznych w wymiarze 4 godzin (realizacja w ciągu 1 dnia) i ćwiczeń w wymiarze 8 godzin (realizowanych w ciągu 2 dni po 4 godziny dziennie), które pozwolą nabyć umiejętności gospodarowania budżetem domowym oraz przygotowania posiłków w ramach posiadanych możliwości finansowych, tak aby zapewnić zdrowe żywienie rodziny (CPV 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego).
(d) Zapewnienie podczas zajęć poczęstunku, ciepłego posiłku, materiałów doradczych, szkoleniowych, dojazdów na zajęcia i biletów wstępu na basen. Zajęcia muszą odbywać się na terenie Dąbrówna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-14.30, oprócz działań wskazanych jako wyjazdowe.
2. Programu Aktywności Lokalnej, którym zostaną objęte 12 osób. PAL-e muszą zostać zrealizowane poprzez:
(a) Aktywizację Zawodową prowadzoną w formie doradztwa zawodowego grupowego w wymiarze 12 godzin (realizacja w ciągu 2 dni po 6 godzin dziennie) i doradztwa zawodowego indywidualnego w wymiarze 2 godzina na osobę (łącznie 24 godziny). Uczestnicy projektu muszą poznać procesy i tendencje zachodzące na rynku pracy, metody poszukiwania pracy, muszą nabyć umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych i sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Dla każdego beneficjenta musi zostać opracowanych indywidualny plan działania zawierający określoną i zaplanowaną ścieżkę własnego rozwoju zawodowego (CPV 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego).
(b) Aktywizację Edukacyjną prowadzoną w formie dwóch modułów w łącznym wymiarze 68 godzin. Pierwszy moduł musi obejmować zajęcia z zakresu historii Gminy Dąbrówno w wymiarze 18 godzin (realizacja w ciągu 3 dni po 6 godzin dziennie). Celem zajęć jest zdobycie wiedzy o kulturze i legendach regionu, tradycjach, obyczajach, zwyczajach, przekonaniach, wierzeniach, zachowaniach lokalnych na przestrzeni historii, jako zachowania pamięci o symbolach regionalnych i wzorcach z przeszłości. Drugi moduł musi obejmować zajęcia z zakresu kształtowania świadomości dbania o dziedzictwo kulturowe w wymiarze 50 godzin, zajęcia teoretyczne w wymiarze 12 godzin (realizacja w ciągu 2 dni po 6 godzin dziennie) muszą dostarczyć wiedzę z kształtowania szacunku wobec dorobku przeszłych pokoleń, ćwiczenia w wymiarze 30 godzin (realizacja w ciągu 5 dni po 6 godzin dziennie) odbędą się w formie troski o lokalne zabytki Cmentarza Żydowskiego i pomnika ku czci poległych w I wojnie światowej, jednodniowe 8-godzinne warsztaty odbyć się muszą w formie zajęć wyjazdowych, które pozwolą na poznanie pozytywnych przykładów troski o walory historyczne w regionie (CPV 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego).
(c) Aktywizację Społeczną prowadzoną w formie 16 godzinnej animacji społecznej przy zaangażowaniu technicznym i kadrowym Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrównie. Aktywizacja społeczna swoim działaniem musi obejmować naukę i przygotowanie prezentacji przez uczestników na temat walorów historycznych i tradycji ludowych Dąbrówna (realizacja w ciągu 2 dni po 6 godzin dziennie, łącznie 12 godzin). Przedstawienie przygotowanej prezentacji przez uczestników na specjalnie zorganizowanym spotkaniu mieszkańców, która pozwoli zdobyć i poszerzyć wiedzę o walorach i wartościach historycznych gminy oraz wpłynie na podniesienie świadomości najbliższego otoczenia uczestników PAL w zakresie tożsamości lokalnej (CPV 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego).
(d) Zapewnienie podczas zajęć poczęstunku, ciepłego posiłku, materiałów doradczych, szkoleniowych, dojazdów na zajęcia, wyjazdu na wizytę studyjną. Zajęcia muszą odbywać się na terenie Dąbrówna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-14.30, oprócz działań wskazanych jako wyjazdowe.
Dokumentacja realizowanych działań odbywać się musi między innymi za pomocą dzienników prowadzonych zajęć, imiennych list obecności, indywidualnych planów działań, rachunków i faktur poniesionych wydatków, itp. Każdy z uczestników programu musi otrzymać zaświadczenie o uczestnictwie w programie, które będzie zawierało logo projektu oraz wykaz tematów z liczbą zrealizowanych godzin.
Odbiór wykonanej usługi przeprowadzony zostanie na podstawie dokumentacji złożonej przez Zamawiającego w formie kserokopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem: list obecności, wydanych certyfikatów i zaświadczeń, potwierdzenia przez uczestników otrzymanych materiałów, zaświadczeń, certyfikatów, wydanych posiłków, przeprowadzonych ankiet oraz kontroli dokonanej przez zamawiającego dokumentacji finansowej i merytorycznej przeprowadzonej usługi.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Zamawiający nie dopuszcza powierzenia zamówienia podwykonawcom.
Postępowanie nie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
Nie przewiduje się udzielania zamówień uzupełniających.
Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych.
Postępowanie nie będzie prowadzone przy pomocy aukcji elektronicznej.
Termin wykonania zamówienia
Zamówienie musi zostać zrealizowane w okresie od czerwca do grudnia 2010 r.
Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki:
1. Posiadania wiedzy i doświadczenia, tzn. zrealizowanie, co najmniej jednej usługi szkoleniowo - edukacyjnej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, która obejmowała grupę co najmniej 10 osób podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i dotyczyła: przygotowania indywidualnych planów działania, przeprowadzenia doradztwa zawodowego, socjoterapii grupowej i indywidualnej, organizacji punktów konsultacyjnych psychologicznych;
2. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tzn. dysponowaniem, co najmniej jednym:
a. trenerem do przeprowadzenia: warsztatów z psychologii, socjotechniki poszukiwania pracy, warsztatów treningu relacji rodzinnych;
b. specjalistą stylizacji i kreowania wizerunku do przeprowadzenia warsztatów wizażu;
c. doradcą zawodowym do przeprowadzenia indywidualnego doradztwa zawodowego;
d. psychologiem – specjalistą ds. uzależnień i resocjalizacji z minimum 3-letnim doświadczeniem w pracy z osobami pozbawionymi wolności;
e. prawnikiem do przeprowadzenia punktu porad prawnych;
f. animatorem wspierającym animację lokalną społeczno-zawodowo-kulturalną;
g. fizjoterapeutą do prowadzenia zajęć relaksacyjno ruchowych;
h. specjalistą ds. żywienia, który poprowadzi zajęcia z gospodarowania budżetem;
i. trenerem ze znajomością historii i dziedzictwa kulturowego Gminy Dąbrówno
j. salą dydaktyczną na terenie Dąbrówna;
k. 2 komputerami niezbędnymi do przygotowania prezentacji.
3. Sytuacji ekonomicznej i finansowej, czyli posiadana ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie wykonywania prowadzonej działalności w wysokości nie niższej niż oferowana cena oferowana za realizację usługi.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana po analizie złożonych oświadczeń i dokumentów złożenie, których wymagane jest niniejszą specyfikacją, w zakresie kryterium spełnia / nie spełnia.
Wykaz oświadczeń i dokumentów , jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu każdy z Wykonawców musi złożyć wraz z ofertą następujące oświadczenia i dokumenty:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (art. 22 pzp);
2. Wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług o charakterze określonym w warunkach udziału w postępowaniu, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert a, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy —w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
3. Wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacja o podstawie dysponowania tymi zasobami;
4. Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
5. Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia niezbędne do prowadzenia zajęć.
6. Opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie niższą niż cena oferowana za wykonanie usługi.
7. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu (art. 24 pzp)
Wymagania dotyczące wadium
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.
Termin związania ofertą
Wykonawcy są związani z ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania z ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, o którym mowa w niniejszej specyfikacji.
Miejsce i termin składania i otwarcia ofert
Termin składania ofert upływa dnia 10 czerwca 2010 r. godz. 7.30 Oferty złożone po tym terminie zostaną zwrócone bez otwierania. Decydujące znaczenie dla oceny zachowania powyższego terminu ma data i godzina wpływu oferty do Zamawiającego, a nie data jej wysłania przesyłką pocztową czy kurierską.
Ofertę należy złożyć w wymaganym terminie do siedziby zamawiającego na adres Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrównie, 14-120 Dąbrówno ul. Agrestowa 2.
Publiczne otwarcie ofert nastąpi w dniu 10 czerwca 2010 r. godz. 8.00 w siedzibie zamawiającego.
Kryteria oceny ofert
1. Cena 60%
2. Koncepcja realizowanych zajęć 40% Kierownik GOPS Dąbrówno
Hanna Lisewska

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Gminy w Dąbrównie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Artur Żyłka
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2010-06-01
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Hanna Lisewska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2010-06-01 13:53:57
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2010-06-01 14:24:08
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2010-06-10 15:43:14
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
760 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony